medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja


ostatnio dodane do katalogu

Praktyka Lekarska w Domu Chorego, Elżbieta Policht-Pielecka Nałęczów 815014300 607235094 zobacz wizytówkę »
Psycholog mgr Katarzyna Żołnacz Lublin 606222335 zobacz wizytówkę »
Prywatna Praktyka Laryngologiczna Warszawa 533653771 zobacz wizytówkę »

Dodaj swoją wizytówkę do katalogu - bezpłatnie

newsy

Czas na pielęgniarki - już przygotowują się do protestu Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP) podjął decyzję o wszczęciu sporów zbiorowych z pracodawcami i przygotowaniach do protestu. Pielęgniarki nie wykluczają wspólnych akcji z lekarzami.
Więcej »

Oblał protestujących lekarzy olejem napędowym Policja zatrzymała mężczyznę, który w piątek w Warszawie oblał kilku protestujących na ulicy lekarzy olejem napędowym - poinformował rzecznik komendanta stołecznego Policji Mariusz Sokołowski. Dodał, że mężczyzna będzie odpowiadał za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Rano kilkudziesięciu lekarzy z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie, w ramach protestu w piątek rano przez dwie godziny blokowało ulicę Banacha, przy której znajduje się placówka. Domagali się od rządu "konkretnych pieniędzy na podwyżki". Ul. Banacha na wysokości szpitala była nieprzejezdna, tworzyły się tam korki. Jeden z kierowców, zniecierpliwiony sytuacją, wysiadł z samochodu i oblał protestujących olejem.
Więcej »

Lekarze blokują drogi Kilkudziesięciu lekarzy z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie w ramach protestu dzisiaj rano blokowało ulicę Banacha, przy której znajduje się placówka. Po południu na ulice wyjdą również pracownicy Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. W ramach protestu zablokują dwa ważne ronda w mieście i zorganizują przemarsz.
Więcej »

Kolejni medycy poszli w kamasze Troje szczecińskich medyków otrzymało powołanie do wojska. Jak nieoficjalnie dowiedział się RMF FM, chodzi o dwie kobiety i mężczyznę.
Wszyscy są zaangażowani w akcję protestacyjną. Jak ustalił RMF FM lekarze trafią do kompanii medycznych. Tam będą pełnić dyżury.
Więcej »

Protest lekarzy: urlopy na żądanie i powołanie do wojska Kolejny dzień protestu lekarzy. Ci, którzy nie strajkują, mają dziś brać urlopy na żądanie - na znak poparcia dla protestujących. Tymczasem w Krakowie jeden z lekarzy dostał... powołanie do wojska.
Wiele szpitali pracuje jak na ostrym dyżurze. Oprócz tego lekarze prowadzą strajk "administracyjny" - nie wypełniają dokumentacji medycznej, szpitalnej statystyki, a zwolnienia dla pacjentów wypisują na drukach innych niż oficjalnie wymagane przez ZUS.
Więcej »

Lekarze nie doszli do porozumienia z rządem Mimo kilkugodzinnych rozmów późnym wieczorem nie doszło do porozumienia między strajkującymi lekarzami a rządem. W środę rząd przedstawi plan zagospodarowania 5,8 mld zł, które chce przeznaczyć w 2008 roku na ochronę zdrowia. OZZL na propozycje rządu odpowie w piątek.
W Kancelarii Premiera, oprócz przedstawicieli Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL), w rozmowach uczestniczyli NSZZ "Solidarność", OPZZ oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Rząd reprezentował wicepremier Przemysław Gosiewski i minister Zbigniew Religa.
Więcej »

Lek - definicja, podstawowe informacje Lek to każda substancja (w tym także narkotyk) niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego) a także roślina, która jeśli działania niepożądane wywołane przez nią nie przekraczają pozytywnych efektów przynoszonych przez ten środek, stosowana w pewnych sytuacjach i odpowiednio dobranych dawkach wobec organizmów żywych (ludzi, zwierząt) doprowadza zmienioną chorobowo czynność organizmu do stanu normalnego.
Więcej »

Beta - bloker skuteczny w niewydolności serca Niewydolność serca jest schorzeniem coraz częściej występującym, na którego rozwój wpływa wiele czynników, jak na przykład długo trwające nadciśnienie tętnicze. Liczba rejestrowanych chorych stale, stopniowo się zwiększa, a śmiertelność mimo postępów w naukach medycznych w dalszym ciągu jest duża, sięgająca nawet 50%. Na poprawę skuteczności terapii wpłynąć może jednak zastosowanie jednego ze znanych już od dłuższego czasu leku, karwedilolu.
Więcej »

Taniec z sexem w parze Taniec, nie tylko zresztą u ludzi, odgrywa istotną rolę w doborze płciowym. Wiele gatunków zwierząt wybiera tę formę, aby zaprezentować się partnerkom lub partnerom. Interesujące jest jednak, jakie kryteria są istotne w naszej podświadomej ocenie tańczącego partnera lub partnerki?
Więcej »

Gracze komputerowi lepszymi chirurgami Badania przeprowadzone w centrum medycznym Beth Israel w Nowym Jorku wykazały, że chirurdzy przeprowadzających zabiegi za pomocą laparoskopu spędzający co najmniej 3 godziny w tygodniu na rozrywce przed komputerem popełniali o 37% mniej błędów, pracowali 27% szybciej i ogólnie uzyskiwali o 42% lepsze wyniki niż koledzy, którzy nie poddawali się tego typu przyjemności.
Więcej »Strona: 1 ... 27 28 29 ... 30

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl