medycyna - lekarze - studenci medycyny - zdrowie - uroda - antykoncepcja


ostatnio dodane do katalogu

Praktyka Lekarska w Domu Chorego, Elżbieta Policht-Pielecka Nałęczów 815014300 607235094 zobacz wizytówkę »
Psycholog mgr Katarzyna Żołnacz Lublin 606222335 zobacz wizytówkę »
Prywatna Praktyka Laryngologiczna Warszawa 533653771 zobacz wizytówkę »

Dodaj swoją wizytówkę do katalogu - bezpłatnie

newsy

Palenie zwiększa ryzyko raka jelita grubego Po dokładnej meta analizie danych z najnowszych badań naukowcy z Włoch jednoznacznie stwierdzili, że palenie tytoniu zwiększa ryzyko nowotworu jelita grubego i związanej z tą chorobą śmierci. Pracę opublikowano na łamach czasopisma "JAMA".
Więcej »

Polki dokonują aborcji w Wielkiej Brytanii 10 tys. Polek dokonało w Wielkiej Brytanii zabiegu sztucznego przerwania ciąży w 2007 r. na koszt brytyjskiej publicznej służby zdrowia, co kosztowało brytyjskiego podatnika ok. 10 mln funtów - twierdzi poniedziałkowy dziennik "The Sun".
Więcej »

Hałas w polskich szkołach uszkadza słuch dzieci W polskich szkołach znacznie przekroczona jest dawka hałasu bezpieczna dla słuchu i ogólnego zdrowia dzieci - wykazały najnowsze badania naukowców z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz z Politechniki Gdańskiej.
O wstępnych obserwacjach dokonanych w czasie pilotażowego doświadczenia poinformowano we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie.
Więcej »

Psy wykrywają węchem raka jajnika Psy są w stanie rozpoznawać po zapachu komórki raka jajnika - dowodzą szwedzkie badania. Zdaniem autorów artykułu na łamach pisma "Integrative Cancer Therapies", może to pomóc w rozwoju metod wczesnej diagnostyki tego nowotworu.
Więcej »

Kawa chroni przed rakiem Miłośnicy kawy są mniej narażeni na raka wątroby – potwierdzają najnowsze szeroko zakrojone badania fińskie. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo „Hepatology”.
Więcej »

Zmęczonym praca szkodzi Praca kontynuowana pomimo zmęczenia może szkodzić, miedzy innymi podnosząc ciśnienie tętnicze krwi - informuje "International Journal of Psychophysiology".
Więcej »

Pączki zawsze trafią do wątroby! Mikrocząsteczki utworzone z polimeru w kształcie amerykańskich pączków, różniących się od typowych pączków dziurką w środku, są selektywnie absorbowane przez komórki wątroby. Cecha ta daje szansę na stworzenie alternatywnej metody dostarczania leków, o zdecydowanie niższej szkodliwości (minimalizacji skutków ubocznych) - donosi czasopismo „Chemical Communications".
Więcej »

Depresja w ciąży źle wpływa na późniejszy rozwój dziecka Dzieci kobiet, które w ciąży cierpiały na depresję, rozwijają się wolniej niż ich rówieśnicy - wynika z najnowszych badań brytyjskich. Informację na ten temat podaje pismo "BJOG".
Więcej »

Jaskra – podstępna choroba oczu Zagrażająca naszemu wzrokowi jaskra występuje nie tylko u ludzi starszych, ale także w młodym wieku. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich oczy są chore - mówiono na konferencji prasowej, zorganizowanej przez warszawski Instytut Jaskry i Chorób Oka.
Więcej »

Wcześniaki nie okazują bólu, ale go czują Dzieci urodzone przedwcześnie mogą cierpieć z bólu, nawet gdy brak objawów, które by na to wskazywały - wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach "Public Library of Science".
Więcej »Strona: 1 ... 2 3 4 ... 30

inne

Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne Medycyna - katalog lekarzy - studenci medycyny - zdrowie - uroda - leki - porady medyczne
Copyright © 2007-2012 med-news.pl